No to zaczynamy!

Zaczynamy… ale co?

Nastał ten dzień – oficjalnie ruszamy z naszą stroną internetową! Jeszcze mocno okrojona, ale już działająca. Krótko o tym, czego można się spodziewać po tym skrawku internetu.

Tworzymy tę witrynę przede wszystkim z myślą o ludziach kreatywnych i twórczych. Druk 3D jest wspaniałą technologią, jednak dla większości wciąż ma sporo tajemnic. Razem będziemy próbowali je rozwikłać niczym Sherlock Holmes.
Chociaż majsterkowicz najprostszą drukarkę zbudowałby nawet za mniej niż 1000zł, to cena wciąż jest sporym utrudnieniem w poznawaniu druku 3D. Dlatego organizujemy swoje warsztaty, aby każdy mogł zobaczyć taki sprzęt z bliska i zadać nurtujące go pytania. Nie wszystko jednak da się opowiedzieć na zajęciach i nie każdy ma szansę się na nich znaleźć, właśnie z tego powodu powstała ta strona. Chcemy dać szansę na stworzenie własnego, wydrukowanego przedmiotu nawet tym, których jedynym narzędziem twórczym jest długopis lub pisak. O tym jeszcze opowiemy.

Znaczna część tego serwisu będzie poświęcona świetnej zabawce – długopisowi 3D. Chociaż można nim np. uzupełniać ubytki w wydrukach, to nie oszukując nikogo, ich funkcja jest przede wszystkim rozrywkowa. Oczywiście poza ćwiczeniem cierpliwości i wyobraźni. Sam nie wiem, co bardziej 🙂 Zastosowanie dla takiego urządzenia znajdą na pewno też modelarze i pasjonaci niecodziennych ozdób.

W planach na stronie mają się znaleźć:
– wpisy o druku 3D, długopisach 3D, skanerach
– ciekawostki i wskazówki projektowania pod druk
– filmy instruktażowe, jak tworzyć za pomocą długopisów 3D
– szablony do długopisów 3D
– recenzje
– modele 3D do pobrania
– sklep internetowy z wydrukami itp.
– galeria
– i zobaczymy!

Nie chcemy też konkurować z portalami takimi jak Centrum Druku 3D czy blogami np. 3DwPraktyce oraz PKD3D, do których odwiedzania gorąco zachęcam. Chcemy pokazać druk dla początkujących, jego nieco bardziej przystępną, a także “artystyczną” formę. Jednocześnie strona stanowić będzie uzupełnienie naszych interaktywnych warsztatów.

Zachęcamy do częstego odwiedzania strony i profilu na facebooku, aby niczego nie przegapić. Więcej o naszej działalności w kolejnym wpisie.

Miłego dnia!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *