Warsztaty druku 3D

O nas i naszych warsztatach słów kilka

Startup Artison istnieje od 2016r., jednak dzięki wcześniejszej współpracy z Fundacją Miasto Nauki ze Szczecina, mieliśmy przyjemność prowadzić wystawy m.in. dla Discovery, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy czy na Festynie organizowanym przez znaną szwedzką restaurację (podobno robią też meble) – Ikeę.

Główną część naszej działalności stanowią interaktywne warsztaty, występujące pod nazwą: Druk 3D – Klasa Przyszłości. Pokazujemy na nich, czym tak naprawdę są drukarki 3D, jak pracują i do czego mogą być wykorzystane – teraz oraz w przyszłości. Nie boimy się mówić o jasnych, ale także ciemnych stronach nowych technologii, ponieważ każda takie posiada. Wierzymy jednak, że jeśli podejdziemy do wszystkiego z odpowiednim nastawieniem, to moc będzie z nami 🙂

Druk 3D już od dziesiątek lat z powodzeniem jest wykorzystywany w przemyśle. My chcemy pokazać go Tobie, abyś sam znalazł dla niego zastosowanie w otaczającej Cię codzienności. Nasze warsztaty przeznaczone są m.in. dla tych, którzy szukają nowych rozwiązań na usprawnienie swojej działalności, ale przede wszystkim dla każdego, kto jest żądny wiedzy i dobrej zabawy.

A gdyby tak… coś sklonować?

Powiedzmy, że masz przedmiot, który bardzo lubisz. Jak to w świecie bywa, fajne rzeczy mogą spodobać się wielu osobom jednocześnie. No i mamy problem. Podobno Bóg kazał się dzielić, ale może to już nie być konieczne. Na wystawie pokażemy, jak zeskanować małe przedmioty, zabawki, a nawet samego siebie. Posąg z własnym wizerunkiem? Żaden problem!

Ręczna drukarka 3D, a może Magiczny Ołówek?

Drukarki, niszczarki, wytłaczarka, skanery… To nic, bo największą furorę na wystawach zawsze robią długopisy 3DO tym, jak dokładnie działają, opowiem w oddzielnym wpisie. Teraz pokażę kilka zdjęć:

dzielarowery

Myślę, że wiele już tłumaczyć nie trzeba – długopisy 3D pozwalają tworzyć wyjątkowe rzeczy. To, co zrobimy i z jaką dokładnością, zależy już przede wszystkim od nas i naszej cierpliwości. Powyższe przykłady zostały wykonane przez osoby mające pierwszy raz kontakt z takim urządzeniem. Sprawdź, co można stworzyć przy odrobinie praktyki!

Sporym ułatwieniem przy rozpoczęciu zabawy z długopisem 3D są szablony. Odrysowujemy na nich wzory prawie tak łatwo, jak zwykłym długopisem, następnie odrywamy od szablonu i składamy w przestrzenny obiekt. Kiedy opanujemy obsługę Magicznego Ołówka, możemy spróbować “pisania” w powietrzu – a wtedy ograniczeniem staje się jedynie wyobraźnia.

Gdzie, jak i kiedy?

Tego oraz wiele więcej można spróbować na naszych wystawach. Jesteśmy z okolic Torunia, jednak działamy na terenie całej Polski. Czasem nawet na wodach poza jej granicami, jak z okazji Dnia Dziecka, na promie do Szwecji. Jeśli jesteś zainteresowany organizacją warsztatów w swojej szkole, na imprezie, urodzinach, festynie czy gdziekolwiek indziej – pisz śmiało na nasz adres mailowy artison3d@gmail.com lub dzwoń 533-761-900

Nasza oferta jest cały czas rozwijana. Niedawno poszerzyliśmy ją o okulary wirtualnej rzeczywistości, dlatego będzie jeszcze ciekawiej!

pluznica16

Szersza prezentacja warsztatów do pobrania po kliknięciu na poniższy przycisk (.pdf, 13.8MB):

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Zachęcamy także do polubienia naszego profilu na facebooku – czekają tam różne ciekawostki oraz konkursy ze świata 3D.

Do zobaczenia!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *