Jak zaparkować Koloseum? Relacja z wizyty Drukołaja w hospicjum

Oj, wiele się działo w hospicjum Nadzieja w Toruniu! Przedstawienia, kolędowanie, wizyta Świętego Mikołaja, a nawet pokazy tańca. Tego wszystkiego byliśmy świadkami na tamtejszym spotkaniu wigilijnym. Sporo zamieszania pod koniec roku było także u nas, dlatego przepraszam, że relację zamieszczam dopiero teraz.

Dzięki zaangażowaniu pasjonatów oraz firm z branży druku 3d, możliwa była także pierwsza w historii wizyta Drukołaja w hospicjum dziecięcym. Wraz ze sobą przyniósł masę zabawek wykonanych w różnych technologiach druku przestrzennego. Niestety, nie wszystkie nadawały się do kontaktu z dziećmi.  Zdecydowana większość powinna jednak jeszcze długo dawać im sporo radości. Pośród prezentów nie zabrakło oczywiście pokemonów, słodkich kotków czy znanych superbohaterów. Był nawet akcent patriotyczny w postaci posągu Józefa Piłsudskiego. Największą furorę zrobiły jednak proszkowane zawieszki choinkowe od BibusMenos oraz kolorowe, gumowe kucyki od Fiberlogy. Tej ostaniej firmie chciałbym podziękować również za przesłany filament. Zapewne zamienimy go w jeszcze wiele świetnych wydruków 🙂

Każdy z wychowanków hospicjum mógł wybrać swoją własną figurkę – a naprawdę było w czym przebierać! Pozostałe wydruki trafiły do sali zabaw. Co ciekawe, zastosowanie znalazł nawet teoretycznie nieciekawy wydruk wyglądający na obudowę do pewnej maszyny. Mój imiennik – Adrian, który od początku pomagał z rozpakowywaniem paczek, dopatrzył się w niej… garażu na dom, a nawet koloseum! Kiedy słyszysz, że niektórych trudno było zainteresować czymś dłużej niż 5min, a tutaj bawiły się ponad godzinę – wiesz, że to był dobry pomysł. 

Chciałbym bardzo mocno podziękować wszystkim drukarzom, którzy dostarczyli swoje paczki. Wasz odzew tylko potwierdza, że wciąż jest mnóstwo życzliwych i zawsze chętnych do pomocy ludzi. Akcja zrodziła się dość spontanicznie i wiem, że niektórzy (mimo sporych chęci) nie zdążyli z wysyłką prezentów. Jedną z takich osób był Sebastian Postek, którego drukowana (na własnoręcznie zbudowanej maszynie) bombka wygrała firmowy konkurs na świąteczną ozdobę. Jako zwycięzca, mógł wskazać organizację do wsparcia kwotą 1000zł. Bardzo cieszy, że wybrał akurat hospicjum Nadzieja w Toruniu. Jest to spora suma, ale wciąż tylko kropla w morzu potrzeb. Dlatego cały czas zachęcam do zasilania konta hospicjum (Nr konta: 21 1090 1506 0000 0001 0385 120) z dopiskiem #drukołaj.

Całość wizyty uzupełniły niepowtarzalne i pachnące pierniki wypieczone przez dwie toruńskie piekarnie – Franciszka Pokojskiego oraz JaPierniczę. Im także należą się wielkie słowa uznania. Tym bardziej, że Marcin z JaPierniczę osobiście nadzorował czy pyszności dzieciakom smakowały.

W imieniu swoim, opiekunów hospicjum, a przede wszystkim wychowanków – dziękuję Wam i wierzę, że to nie będzie ostatnie słowo Drukołaja 🙂 Specjalne podziękowania dla członków grupy na facebooku Druk 3D Polska oraz CD3D za nagłośnienie akcji. 
W ramach wdzięczności mam mały drobiazg dla osób i firm biorących udział w akcji. Nie chciałbym nikogo pominąć, dlatego proszę o przesłanie na maila: artison3D@gmail.com adresów pocztowych. Radosław Wizowski przygotował także 10% rabatu na filamenty i akcesoria w swoim sklepie pod kodem: Drukołaj. Dzięki! 

PS. Najlepszego! I żeby nic się nie poplątało w nowym roku – zwłaszcza filament podczas druku! 😉

Jedna odpowiedź.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *